Добірка корисних та цікавих платформ, каналів та контактів
1. Допомога від ЮНІСЕФ посилання
2. Добірка контактів українських психологів та платформ на сайті viyna.net.
3. Проєкт психологічної підтримки “Поруч” . Проєкт «Поруч» – це групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя. Деталі тут: https://poruch.me
4. Ла Страда-Україна пропонує безкоштовні психологічні консультації для батьків, які хочуть зрозуміти стан своїх дітей й отримати підтримку: Facebook , Instagram , Telegram
5. Контакти психологів та психотерапевтів, хто готовий безкоштовно надавати консультації.8. Світлана Ройз та Міністерство освіти й науки запустили відео-проєкт «Психологічна турбота» для дітей. Експерти розповідають, як доглядати за дитиною в бомбосховищі, як розмовляти під час евакуації, як підібрати слова, якщо хтось із батьків пішов на війну.
6. Психологічна підтримка українців під час війни від психотерапевтів практиків. Група створена для безкоштовної психологічної допомоги українцям, які відчули на собі жахіття війни в Україні у 2022 році.
7. Психологічна оборона України: фахова безкоштовна підтримка, корисні статті у період війни.
8. “ГО “Дівчата” надає безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від сексуального насильства. Якщо ви або ваші знайомі потребують допомоги, напишіть на helpgodivchata@gmail.com”. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном +38 073 460 38 60 ГО “Дівчата”.
9. Базова психологічна допомога в умовах війни. Безкоштовний курс навчання.
10. Безоплатна консультація зі спеціалістом Психологічної підтримки від медико-психологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця: посилання
11. Безкоштовну допомогу усім, хто її потребує, готові надавати сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії Open Doors («Відкриті двері»), які мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів та навчені за американським стандартом. Щоб отримати консультацію, необхідно просто зайти в чат-бот за посиланням: та залишити свою заявку і контактну інформацію.
12. Онлайн-платформа «Розкажи мені» цілодобово надає безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – заповніть анкету за посиланням, та очікуйте дзвінка спеціаліста.
13. Поліцейські психологи створили Telegram-канал «Психологічна підтримка» з корисними постами та базовими рекомендаціями, що допоможуть розвантажити нервову систему. А також запустили чат-бот – посилання, для зворотного зв’язку психолога з клієнтом.
14. Telegram-канал психологічної підтримки для осіб з 8 до 22 років «Перемога».
15. Онлайн-програма «Бути батьками ангела» для батьків, яких торкнулась смерть дитини під час вагітності, пологів або невдовзі після них. Зареєструватися можна за посиланням.
16. Допомога Українцям під час війни (безплатна психологічна допомога українцям від дипломованих психотерапевтів).
17. Асоціація психологів України (безплатні терапевтичні групи та індивідуальні консультації).
18. VOTUM (https://t.me/votumpsyhelp) (група психологічної підтримки у телеграм)
19. ОбійМИ (https://docs.google.com/…/1FAIpQLSexWl1siLEuP6…/viewform) (безплатні консультації для допомоги людям, що зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення)
20. Твій психолог (http://surl.li/bqjei) (безплатні консультації із психологом онлайн та офлайн)
21. Розкажи мені (https://tellme.com.ua/) (безплатна психологічна допомога від фахівців/чинь)
22. Хаб стійкості (https://bit.ly/3NfsjaF) (важливі поради для формування стійкості та ресурси психологічної підтримки)
23. Mindly (https://bit.ly/3qwbu1p) (безплатна психологічна допомога українцям, що постраждали у війні від дипломованих психологів та психотерапевтів на індивідуальних сесіях)
24. Марш жінок (http://t.me/marshzhinok_psychology) (безплатна психологічна допомога жінкам 24/7)
25. ГО Інсайт (https://www.insight-ukraine.org/uk/) (безплатні психологічні та юридичні консультації ЛГБТКІ+ людям від дружніх лікарів)
26. RAZOM (https://razom.live/) (безплатні онлайн консультації психологів у скайпі чи месенджерах)
27. Психологічна допомога від Інституту когнітивного моделювання. Платформа «Розкажи мені» починає працювати цілодобово й буде надавати безкоштовну психологічну допомогу: https://tellme.com.ua. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – залиште заявку та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше.
28. Служби та групи психічного здоров’я посилання
Гарячі лінії та телефони довіри
- Ініціатива «Люди в біді» пропонує психологічну підтримку всім, хто постраждав від війни. Гаряча лінія працює цілодобово, конфіденційно, анонімно та безкоштовно: 0800210160
- Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації надають безкоштовно за номером:0 800 210 160.
- «Телефон довіри для всіх» – лінія екстреної безкоштовної анонімної психологічної допомоги. Приймає дзвінки з 19.00 до 7.00. Контактні номери за регіонами: Одеса (048) 737 7676, Харків (057) 759 7676, Київ (044) 228 7676, Донецьк (062) 213 7676, Луганськ (064) 272 7676, Дніпропетровьск (056) 767 7676, Чернівці (037) 290 7676, Івано-Франківськ (034) 273 7676, Херсон (055) 239 7676, Львів (032) 253 7676, Миколаїв (0512) 59 76 76.
- Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.
- Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного).
- Безкоштовна психологічна допомога надається українцям в умовах війни в рамках всеукраїнського кол-центру #ВАРТОЖИТИ. Звернутися можна за номером 5522.
- Реабілітаційний центр із надання безкоштовної психологічної допомоги «Крок назустріч». Звернутися можна за номером гарячої лінії центру: (044) 222 90 94.
- Національна професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я «Lifeline Ukraine». Працює цілодобово, звернутися за допомогою можна зателефонувавши на гарячу лінію за номером 7333 або написати повідомлення за посиланням.
- Восток SOS. Кризова психологічна підтримка: +38 (050) 132 46 06. Восток SOS запускає гарячу лінію психологічної підтримки населення: Відтепер Ви можете звернутися до психолога за телефонами:+380950207904 – Vodafone+380684615355 – KyivstarГрафік роботи: з 10:00 до 18:00, з понеділка по п’ятницю. Якщо у вас немає змоги зателефонувати на гарячу лінію, то ви можете залишити заявку онлайн, через Google форму за посиланням – https://cutt.ly/8AACEMS.
- Кризове консультування “Варто жити”. 5522 – для абонентів lifecell та Vodafone Ukraine. Усі дзвінки безкоштовні +380931707219 – для абонентів Kyivstar. Вартість дзвінків згідно тарифів мобільного оператора.
- Графік роботи лінії: 11-19 з понеділка по п’ятницю. Вихідні дні: субота, неділя, державні свята
Як розмовляти з дитиною про війну
- Пам’ятка з порадами для вихователів по роботі з дітьми-біженцями – https://bit.ly/3iYbt
- Пам’ятка “Як розмовляти з дітьми про війну” від Національної мережі з боротьби з дитячими травматичними стресами – https://bit.ly/3DDsLuP
- Добірка статей від Освіторія про те, як навчати учнів під час війни – https://bit.ly/3J0GME7
- Статті на тему психологічної допомоги в рамках освітнього процесу під час війни від порталу Педрада – https://bit.ly/3iTBakf
- Телеграм канал “Підтримай дитину” з ресурсами, техніками та порадами – https://bit.ly/3J4riyK
Цікава література
- Безкоштовний доступ до читання та слухання книжок у мобільному додатку від Yakaboo – https://bit.ly/3i3gN3R
- Безкоштовні дитячі аудіокниги від АБУК – https://bit.ly/3tUM5iL
- Українська цифрова бібліотека пропонує сучасні та класичні літературні твори вітчизняних та закордонних авторів – https://bit.ly/3t8GPc1
- Електронні дитячі книги від Видавництва Старого Лева – https://bit.ly/3q2ZX9y
- Добірка дитячих книг від українських видавництв – https://bit.ly/3MKMuwT
- Українська казка
Безпечні сайти для розваг, навчання та розвитку
- З любов’ю до дітей – збірка найкращих дитячих пісень.
- “Дерево казок”. На ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати онлайн, читати та навіть дивитись відео.http://dity.
- Baby-sos цей сайт допоможе Вам та Вашим дітям поринути у світ краси, гри, казки, малюнка, фантазії та творчості.
- kazka.in – казка українською мовою.
- Совенята-розумники – це український дитячий мультик, втілений командою волонтерів як інтернет-проект.
- “З любов’ю до дітей”. Лідер серед каналів даного формату, багато розвиваючих мультфільмів, уроків, казок та дитячих пісень українською мовою. Весь матеріал зручно поділений на групи.
- “Янко Гортало” – дитячий освітньо-розважальний канал містить авторські віршики, відео з лічби та вивчення абетки, пісні українською мовою.
- Кращі притчі українською мовою
- Youtube канали для дітей.
- “Малятко ТV “
- “Цікава наука”
- “Освіта дитини 21 століття”
- “Дені шоу”
- “Садочок ТБ”
Англомовні портали для дітей
Англомовний інтернет пропонує масу різних сайтів і порталів, створених спеціально для дітей — з фільтрами і відповідно підібраними групами тем. Аналогічних можливостей російською поки немає, але багато опцій американських ресурсів можуть зацікавити і наших дітей, особливо якщо вони вивчають англійську. Безпеку кожного ресурсу гарантують його розробники та творці.
- Up to Ten Ігри та навчальні активності для дітей від дошкільного віку до 10.
- Yahoo! Kids Різні цікаві можливості розваг, а також допомога з домашніми завданнями.
- Fun Brain Безліч розважальних та освітніх ігор.
- Enchanted Learning Освіта, ігри та «зроби сам».
- Surfing the Net With Kids Гід по безпечних сайтах. Є також колекція ігор.
Освітні ресурси для школярів і студентів
The Virtual Middle School Library Покажчик сайтів для школярів, студентів та їхніх вчителів.
Сімейні сайти
KinderStart KiderStart — це сімейний портал з покажчиком сайтів для батьків і дітей. Ресурс для батьків, які хочуть користуватися мережею разом з дітьми.