Шановні колеги та батьки учнів початкової школи! Запрощуємо Вас прийняти участь у Всеукраїнському пілотному проєкті для початкової школи «Мнемознайко». Мета проєкту – це допомога дітям 1-4 класів по засвоєнню складного програмового матеріалу.

Реєстрація в проекті за посиланням.

 1. Відеозвернення для батьків 

2. Відеозвернення для вчителів початкової школи, приклад 1-го уроку

3.   Вчителям про проєкт Мнемознайко  – курс за вибором чи використання Робочих зошитів “Мнемознайко” на звичайних уроках?

Метою даного проєкту є  покращення продуктивності освітнього  процесу початкової освіти через ефективне засвоєння  складної для сприймання інформації,  формування навичок самонавчання учнів за допомогою впровадження  технології освітньої мнемотехніки. Для успішного впровадження проєкту необхідна наявність у дітей Робочих зошитів і коментаря “МНЕМОЗНАЙКО-1”.

Реєстрація в проекті за посиланням.

Завдання проєкту

1. Формування у дітей навичок самонавчання та підготовку до подальшого навчання. Напевно основним завданням проєкту “Мнемознайко” – сформувати у дітей навички самонавчання, та підготувати для подальшого навчання в старшій та вищій школі. Технологія освітньої мнемотехніки повністю відповідає принципам випереджувального навчання та наступності.

2.Методичне забезпечення учнів Робочими зошитами та Методичними коментарями відповідно Навчальної програму курсу за вибором «Мнемічні таємниці» для учнів 1-4 класів.

3. Професійне навчання вчителів за програмою  «Освітня мнемотехніка», сертифікація відповідно вимогам МОН.

4. Супровід вчителя: можливість використання нових методичних розробок, алгоритмів навчання (словникових слів, визначень, математичних термінів, опорних планів-конспектів складних для засвоєння тем тощо).

5. Об’єднання вчителів у творчі групи для обробки та апробації нових навчальних матеріалів.

6. Створення методичних розробок для вчителів початкової школи та  опорних конспектів для учнів за темами, які потребують додаткового опрацювання.

7. Ефективна співпраця з батьками.

Навчально-методичне забезпечення проєкту:

1.       Навчальна програму курсу за вибором «Мнемічні таємниці» для учнів  1-4 класів. Програма має гриф МОН України схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 03.07.2020 р. №22.1/12-Г-497). Посилання.

 2.   Робочий зошит «Мнемознайко-1»  для учнів 1 класу закладів загальної середньої освіти, та Методичний коментар до робочого зошита «Мнемознайко-1»  є складниками навчально-методичного комплекту, що створений за програмою «Мнемонічні таємниці».   Дані розробки мають гриф МОН схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 24.07.2020 р. №22.1/12-Г-662). Посилання.

3. Робочий зошит «Мнемознайко-2»  для учнів 1 класу закладів загальної середньої освіти( для 2-го року навчання), та Методичний коментар до робочого зошита «Мнемознайко-2»  є складниками навчально-методичного комплекту, що створений за програмою «Мнемонічні таємниці».  

 4.   Навчально-методичний посібник: Освітня мнемотехніка./ Г.А. Чепурний. – Тернопіль: Мандрівець, 2020. Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 27.05.2020 р. №22.1/12-Г-310) 3-тє видання, оновлене зі  змінами та доповненнями.  Посилання.

5. Робоча група “Мнемознайко” у соціальних мережах viber та telegram. Це можливість бути в курсі всіх новин, зустрічей робочих моментів тощо. Підключення в групу віжбувається після реєстраціїї в проєкті “Мнемознайко”.

6. Співпраця з батьками в рамках проєкту. Для супроводу батьків створюються Методичні коментарі для робочих зошитів ( у коментарях є розшифровані піктограми та рекомендаціїї щодо навчання). Також для батьків буде запропоновано ряд вебінарів по знайомство з технологією мнемотехніки та проєкту “Мнемознайко”.

7. Співпраця з навчальним закладом. Крім знайомства вчителів старшої школи з технологією мнемотехніки, ща має забезпечити принцип наступності, ми можемо забезпечити вчителів навчанням по конфліктології та роботи в стресових ситуаціях. Також можлива сертифікація освітян даного закладу. По бажанню керівництва закладу можливо укласти договір про співпрацю.

8. Навчання освітян. Крім методичного супроводу в рамках нашого проєкту, пропонується повноцінне навчання технології освітньої мнемотехніки з відповідним сертифікатов та можливостю стати справжнім фахівцем з мнемотехніки (наприклад, отримати інструкторський сертифікат, створити авторьку програму тощо).

Очікувані результати:

 • повноцінне забезпечення методичним матеріалом щодо засвоєння складної для сприймання інформації вчителів та учнів початкової освіти;
 •  формування навичок самонавчання у учнів початкової школи;
 • створення умов для повноцінного обміну досвідом та методичними розробками у вчителів початкової ланки;
 • формування принципу наступності при переході учнів початкової ланки у середню;
 • оптимізація освітнього процесу за рахунок впровадження технології освітньої мнемотехніки.

 Впровадження проекту:

У зв’язку з тим, що  Робочі зошити та Методичні коментарі до них містить базові основи та теми що розширяються в 3-х та 4-х класах, пропонуємо у 2021/2022 навчальних роках користуватися зошитами «Мнемознайко-1», та “Мнемознайко-“2 як основними у всіх початкових класах. У цей час будуть працювати творчі групи вчителів, які на протязі навчального року забезпечуються методичними розробкам. Після апробації, до кінця навчального року будуть створені Робочі зошити та коментарі до 3-х та 4-х класів.

Чим цікавий проєкт для вчителя:

 1. Розвантажує вчителя від створення методичних розробок щодо засвоєння складної для сприймання іенформації.
 2. Не перекладає на дитину самостійне запамятовування чи “зазубрювання”, а пропонує дієві та зрозумілі для образного сприймання опорні плани-конспекти та візуальні підказки.
 3. Допомагає учням сформувати навички самонавчання.
 4. Реальна допомога при репетиторстві, коли за короткий проміжок часу учень отримає максимальний результат.
 5. Співпраця з іншими колегами
 6. Навчання та науково-методичний супровід
 7. Допомога в самостійних розробках та їх впровадження
 8. Постійно бути в курсі  нових розробок Міжнародної школи “Освітня мнемотехніка”

Чим цікавий проєкт для батьків та їх дітей:

 1. Діти в легкій та цікавій формі вивчають складні для засвоєння теми.
 2. Діти зберігають своє психічне здоров’я за рахунок використання технології освітньої мнемотехніки, яка є здоров’язберігаюча.
 3. Діти, за рахунок даної технології, економлять час для засвоєння чи запам’ятання різних визначень, понять, тем тощо.
 4. Діти формують навички самонавчання, що допоможуть в середніх та старших класах.
 5. У дітей зберігаються методичні розробки ( Робочі зошити), які будуть їм корисні у середніх та старших класах.
 6. Батьки, за допомогою Методичного коментаря, зможуть контролювати чи допомагати своїм дітям у навчанні.
 7. Батьки можуть при бажанні  в он-лайн режимі пройти самі певне навчання чи познайомитись з різними розробками
 8. Батьки за прикладом опорних планів-конспектів  можуть допомагати в подальшому навчанні дітей 
 9. Крім навиків засвоєння складної  інформації, діти формують необхідні для успішного навчання  образне та асоціативне мислення
 10. Діти формують певненість в собі та своїх можливостях.

Алгоритм співпраці:

Вчитель, після погодження з керівництвом школи, реєструється у проєкті “Мнемознайко”, і  замовляє комплекти (Робочий зошит та Методичний коментар) для учнів які бажають формувати навички самонавчання. Вартість комплекту (у комплект входять Зошит та Коментар) – 125 грн. Потім відбувається впровадження в освітній процес та подальший супровід вителя. Він забеспечується на протязі року безкоштовно різними методичними розробками по  програмовим темам.

Адміністративна підтримка проєкту –  Геннадій Чепурний. e-mail: in-varto@i.ua, ел. візитівка:  https://pro100.im/ChepurnoiG

Реєстрація в проекті за посиланням.

Створити особистий кабінет

Увійти

Особистий кабінет

Forgot your password?

If you forgot your password, no worries: enter your login or email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.
повернутися назад