Мнемотехніка – це ефективний інструментарій для формування навичок самонавчання.

Актуальність

 По-перше, сучасне навчання здебільшого базується на приципі Паретто, 20% інформації учень отримує в школі, самостійно має опрацювати 80%. Відповідальність за засвоєння даної інформації лежить на дітях та батьках. І замість цікавого, творчого  та корисного навчання відбувається монотонне «зубріння», бо іншого методу засвоєння інформації діти, як правило, не знають – тобто не володіють відповідними методиками.

По-друге, понад 20% інформації в кожному предметі і навіть темі є нелогічною або не відповідаючою фізіологічним та інтелектуальним можливостям дитини, тобто такою, яку усвідомити неможливо, а її потрібно лише механічно запам’ятати (зазубрити). Наприклад: таблиця множення, складні визначення та поняття, символи, формули, історичні дати, іноземні слова тощо. І чіткої відповіді як це зробити, не мають більшість вчителів і навіть методистів.

По-третє, для кожного виду засвоєння складної інформації, має бути своя відповідна методика. Наприклад, якщо ви легко вчите напам’ять вірші, це не означає що вам також легко дається вивчення історичних дат чи іноземної мови. Методика має бути зрозумілою, ефективною, здоров’язберігаючою, часозберігаючою та такою, що відноситься до технології випереджального навчання. Саме такою методикою і є технологія «Освітньої мнемотехніки»

Висновок: спочатку  вчителів ( потім вчителі  дітей)потрібно навчити ефективним методикам для засвоєння складної інформації, та забезпечити всіх  ефективними для засвоєння методичними розробками.  Саме для цієї мети створений наш курс ««Освітня мнемотехніка» в умовах сучасної освіти».

 

Технологія освітня мнемотехніка

Навчання не тільки в дошкільному віці, але і в шкільному та поствузівському мають одну важливу проблему- недостатньо розвинені інтелектуальні здібності: пам’ять, увага, мислення і уяву. Але вихід є, ці інтелектуальні здібності можна і потрібно тренувати. Саме для цих тренувань створена технологія освітньої мнемотехніки, метою якої є навчити дитину легко запам’ятовувати складну інформацію. 

Технологія освітньої мнемотехніки  переводить усі складні слова чи символи, іноземні слова чи цифри, всі абстракції на мову, зрозумілу нашому мозку – образну. Методики  систематизовані, науково-обгрунтовані і спеціально створені для адаптації та ефективної роботи в сучасній системі освіти, виходячи з її вимог і проблем. Методики описані в посібнику, який має гриф схвалено (посилання) для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Етапи та супровід

1. Ознайомчий  вебінар.

2. Навчальний курс  «Освітня мнемотехніка» в умовах сучасної освіти (15 год.)  включає три модуля:  «Базові основи мнемотехніки»,  «Технології засвоєння складної інформації», «Авторські проєкти та розробки».

3. Об’єднання учасників навчання в профільні творчі груп (іноземна, історія, інклюзія тощо) .

4. Апробація та створення навчально-методичних комплексів відповідних тем та напрямків

 

Співавтор курсів/ куратори

Партнером та співорганізотором даного курсу є з КЗ ЗСО І-ІІІ ступенів №12 Жовтоводської міської ради. Директор:  Бондаренко Віра Миколаївна.

Куратором курсу є Оліярник Наталія Федорівна, вчитель початкових класів КЗЗСО 12 , вищої категорії, стаж 20 років, спеціалізація практичний психолог в закладах освіти.  

Куратором курсу “Освітня мнемотехніка: іноземна мова” є Ручйова Юлія Юріївна (програма та курс).

Про курс

Мета:  Створення умов для учасників освітнього процесу  застосовувати та впроваджувати технологію освітньої мнемотехніки як ефективну здоров’язберігаючу й часозберігаючу методику ефективного засвоєння інформації.

Ключовою особливістю  даного курсу є створення робочої групи з учасників даного курсу для подальшої співраці (безкоштовно) з метою створення продуктивних методичних  профільних розробок (історія, інклюзія, фізика тощо).  Для зручності та можливості продовжувати навчання в будь-який час надається можливість переглянути відеозапис навчальних занять.  Учасники, які створють авторські розробки та презентують їх, отримують безкоштовно  доступ до матеріалів інших учасників даного курсу.

Тривалість навчання: навчання триватиме протягом 6-и тижнів кожної середи о 18.00. Тривалість заняття – 2 год. Учасникам навчання дається додатково 3 год. на самостійну роботу.  

Програма курсу

Навчання проходить в рамках Міжнародного проєкту  «ОСВІТА XXI СТОЛІТТЯ: ЗМІНИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА”.

Програма курсу (скачати)

Підвищення кваліфікації

Учасники отримують сертифікат підвищення кваліфікації  з зазначенням кількості годин:  15 годин / 0,5 кредиту Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС).  Всі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитись за даним посиланням або за QR-кодом який розміщений в самому сертифікаті (чи на зображенні поруч). Також в реєстрі можна перевірити автентичність сертифікату.

Автор курсу

Чепурний Геннадій,освітній технолог, психолог, педагог, керівник Міжнародної школи «Освітня мнемотехніка», президент асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО», автор методичного посібника «Освітня мнемотехніка», член Асоціації працівників дошкільної освіти України, засновник “Академії перспективної освіти та бізнесу”.у

Форма реалізації та ціна курсу

Форма навчання– дистанційна (платформа ZOOM). Посилання буде надіслано учасникам, які оплатили курс навчання.

Вартість курсу навчання: 750 грн. В оплату входить: індивідуальний супровід під час навчання; перевірка завдань; роздатковий матеріал; сертифікат підвищення кваліфікації (15 год., 0,5 кредиту); забезпечення методичним матеріалом.

Як взяти участь

1. Для початку рекомендуємо зареєструватися (посилання). Вам буде надіслана інформація про наші подальші плани та пропозиції.

2. Оплатити навчання (посилання) та скинути на даний контакт мережі  viber (посилання) скріншот оплати та свої контактнті дані (призвіще, ім’я, по-батькові). Вам, в свою чергу, буде надіслане посилання на  постійно діючу конференцію (платформа ZOOM) нашого навчання  та підключено до робочої групи у мережі viber, через яку буде відбуватися  наша комунікація.

Контакти

Куратором проєкту є Оліярник Наталія Федорівна

Основні контакти:  телефон +  мережа viber  (+380676319694), електронна скринька: nataliafoliyarnik@gmail.com

Повідомлення/ зворотній зв'язок

  Створити особистий кабінет

  Увійти

  Особистий кабінет

  Forgot your password?

  If you forgot your password, no worries: enter your login or email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.
  повернутися назад