Шановні колеги та батьки учнів початкової школи! Запрощуємо Вас прийняти участь у Всеукраїнському пілотному проєкті для початкової школи «Мнемознайко». Мета проєкту – це допомога дітям 1-4 класів по засвоєнню складного програмового матеріалу.

Реєстрація в проекті за посиланням.

1.Відеозвернення для батьків 

2. Дооцільність щодо впровадження робочого зошита Мнемознайко-1 в 1-4 класах

3. Відеозвернення для вчителів початкової школи  

4.   Вчителям про проєкт Мнемознайко  – курс за вибором чи використання Робочих зошитів Мнемознайко-1 на звичайних уроках?

Метою даного проєкту є  покращення продуктивності освітнього  процесу початкової освіти через ефективне засвоєння  складної для сприймання інформації,  формування навичок самонавчання учнів за допомогою впровадження  технології освітньої мнемотехніки. Для успішного впровадження проєкту необхідна наявність у дітей Робочих зошитів і коментаря “МНЕМОЗНАЙКО-1”: відеоогляд зошита, приклад 1-го уроку.

Завдання проєкту

1. методичне забезпечення учнів Робочими зошитами та Методичними коментарями відповідно Навчальної програму курсу за вибором «Мнемічні таємниці» для учнів 1-4 класів;

2. рофесійне навчання вчителів за програмою  «Освітня мнемотехніка», сертифікація відповідно вимогам МОН;

3. супровід вчителя: можливість використання нових методичних розробок, алгоритмів навчання (словникових слів, визначень, математичних термінів, опорних планів-конспектів складних для засвоєння тем тощо);

4. об’єднання вчителів у творчі групи для обробки та апробації нових навчальних матеріалів;

створення методичних розробок для вчителів початкової школи та  опорних конспектів для учнів за темами, які потребують додаткового опрацювання.

Навчально-методичне забезпечення проєкту:

1.       Навчальна програму курсу за вибором «Мнемічні таємниці» для учнів  1-4 класів. Програма має гриф МОН України схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 03.07.2020 р. №22.1/12-Г-497). Посилання.

 2.   Робочий зошит «Мнемознайко-1»  для учнів 1 класу закладів загальної середньої освіти, та Методичний коментар до робочого зошита «Мнемознайко-1»  є складниками навчально-методичного комплекту, що створений за програмою «Мнемонічні таємниці».   Дані розробки мають гриф МОН схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 24.07.2020 р. №22.1/12-Г-662). Посилання.

 3.   Навчально-методичний посібник: Освітня мнемотехніка./ Г.А. Чепурний. – Тернопіль: Мандрівець, 2020. Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист ІМЗО від 27.05.2020 р. №22.1/12-Г-310) 3-тє видання, оновлене зі  змінами та доповненнями.  Посилання.

Очікувані результати:

 • повноцінне забезпечення методичним матеріалом щодо засвоєння складної для сприймання інформації вчителів та учнів початкової освіти;
 •  формування навичок самонавчання у учнів початкової школи;
 • створення умов для повноцінного обміну досвідом та методичними розробками у вчителів початкової ланки;
 • формування принципу наступності при переході учнів початкової ланки у середню;
 • оптимізація освітнього процесу за рахунок впровадження технології освітньої мнемотехніки.

 Впровадження проекту:

У зв’язку з тим, що  Робочий зошит та Методичний коментар першого року навчання містить базові основи та теми що розширяються в 2-х, 3-х та 4-х класах, пропонуємо у 2020/2021 навчальних роках користуватися зошитом «Мнемознайко-1», як основним у всіх початкових класах. У цей час створюватимуся творчі групи вчителів, які на протязі навчального року забезпечуються методичними розробкам. Після апробації, до кінця навчального року будуть створені Робочі зошити та коментарі до всіх класів.

Чим цікавий проєкт для вчителя:

 1. Розвантажує вчителя від створення методичних розробок щодо засвоєння складної для сприймання іенформації.
 2. Не перекладає на дитину самостійне запамятовування чи “зазубрювання”, а пропонує дієві та зрозумілі для образного сприймання опорні плани-конспекти та візуальні підказки.
 3. Допомагає учням сформувати навички самонавчання.
 4. Реальна допомога при репетиторстві, коли за короткий проміжок часу учень отримає максимальний результат.
 5. Співпраця з іншими колегами
 6. Навчання та науково-методичний супровід
 7. Допомога в самостійних розробках та їх впровадження
 8. Постійно бути в курсі  нових розробок Міжнародної школи “Освітня мнемотехніка”

Чим цікавий проєкт для батьків та їх дітей:

 1. Діти в легкій та цікавій формі вивчають складні для засвоєння теми.
 2. Діти зберігають своє психічне здоров’я за рахунок використання технології освітньої мнемотехніки, яка є здоров’язберігаюча.
 3. Діти, за рахунок даної технології, економлять час для засвоєння чи запам’ятання різних визначень, понять, тем тощо.
 4. Діти формують навички самонавчання, що допоможуть в середніх та старших класах.
 5. У дітей зберігаються методичні розробки ( Робочі зошити), які будуть їм корисні у середніх та старших класах.
 6. Батьки, за допомогою Методичного коментаря, зможуть контролювати чи допомагати своїм дітям у навчанні.
 7. Батьки можуть при бажанні  в он-лайн режимі пройти самі певне навчання чи познайомитись з різними розробками
 8. Батьки за прикладом опорних планів-конспектів  можуть допомагати в подальшому навчанні дітей 
 9. Крім навиків засвоєння складної  інформації, діти формують необхідні для успішного навчання  образне та асоціативне мислення
 10. Діти формують певненість в собі та своїх можливостях.

Алгоритм співпраці:

Вчитель, після погодження з керівництвом школи, відсилає свої контактні дані  на електрону скриньку in-varto@i.ua замовляє комплект (Робочий зошит та Методичний коментар) для кожного учня.Вартість комплекту 125 грн. Потім відбувається навчання та подальший супровід вителя. Він забеспечується на протязі року безкоштовно різними методичними розробками по  програмовим темам, також може стати автором-розробником своїх власних методик при нашій допомозі. При бажанні, дирекція освітнього закладу, може заключити договір про співпрацю.

Адміністративна підтримка проєкту –  Геннадій Чепурний. e-mail: in-varto@i.ua, ел. візитівка:  https://pro100.im/ChepurnoiG

Реєстрація в проекті за посиланням.

Створити особистий кабінет

Увійти

Особистий кабінет

Forgot your password?

If you forgot your password, no worries: enter your login or email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.
повернутися назад